Tarasy z desek kompozytowych

Deski kompozytowe znacząco różnią się od drewnianych. Są bardziej wytrzymałe, nie potrzebują specjalnej pielęgnacji i są bezpieczniejsze.

Czym są deski kompozytowe?

W skład desek kompozytowych wchodzą głównie dwa składniki. Pierwszym jest mączka drzewna, którym może być pył z drewna czy bambusa. Do tego dodawane jest tworzywo sztuczne (PCV, HDPE, PP) jako spoiwo. Pozostałe składniki są dodatkami odpowiedzialnymi za pożądane cechy kompozytu.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania, deski kompozytowe są ryflowane. Polega to na wytłoczeniu niewielkich żłobień, które pełnią funkcję antypoślizgową. Dodatkowo kompozyty są niepalne, szczególnie te zrobione na bazie PCV.

Zalety tarasów kompozytowych

Choć deski kompozytowe nie cieszą się taką renomą jak drewniane, posiadają szereg niezaprzeczalnych zalet:

  • antypoślizgową powierzchnię,
  • są niepalne, a jednocześnie odporne na niskie temperatury,
  • są odporne na promienie UV, grzyby, porosty i pleśń,
  • charakteryzują się odpornością na ścieranie,
  • łatwo i szybko można je zamontować, a łączenia są niewidoczne.

Deski kompozytowe Timberness

W produkcji stosowana jest metoda koekstuzji, która polega na jednoczesnym wytłaczaniu kilku różnych warstw. Pozwala to stosować inną mieszankę w każdej warstwie w zależności od potrzeby. Całość jest jednolita i trwała.

Powierzchnia deski składa się z drewna oraz polimeru z dodatkami filtrów UVA i UVB, antyoksydantami, biocydami, uniepalniaczami oraz odpowiednich barwników. Te składniki odpowiadają za główne zalety desek kompozytowych.

Rdzeń nie jest narażony na warunki atmosferyczne, natomiast składa się ze składników wpływających na wytrzymałość oraz niską chłonność wody. Dzięki komorowej budowie waga deski jest o połowę mniejsza niż w przypadku drewna.

Deski Timberness dostępne są w dwóch odmianach: Select oraz Prime. Pierwsza z nich jest nieco szersza i przeznaczona do domów mieszkalnych, gdzie doskonale się prezentuje. Odmiana Prime dzięki zwiększonej wytrzymałości przeznaczona jest do zastosowań komercyjnych.

Deski kompozytowe Twinson

Twinson jest materiałem stworzonym na bazie PCV, co zapewnia najlepsze właściwości wśród kompozytów. Składnikiem drzewnym jest granulat sosny. To połączenie pozwala na uzyskanie kompozytu przyjaznego środowisku, a przy tym w pełni podatnemu na recykling. Deski kompozytowe Twinson dostępne są w dwóch opcjach: Terrace Massive to lita, pełna deska, natomiast O-Terrace tworzona jest w technologii plastra miodu. Komorowa konstrukcja zmniejsza ciężar oraz pozytywnie wpływa na wytrzymałość.

Pielęgnacja desek kompozytowych

W przeciwieństwie do drewna, kompozyty nie wymagają olejowania oraz innych skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie wykonuje się też żadnych przygotowań na zimę, a zalegający śnieg nie ma wpływu na wygląd i trwałość. Zasadniczo wystarczy tylko regularne mycie wodą z dodatkiem zwykłego detergentu takiego jak płyn do mycia naczyń. Najlepsze efekty daje użycie myjek wysokociśnieniowych.

Należy pamiętać, że w deskach kompozytowych znajduje się naturalne drewno i w związku z tym kompozyt może zmienić nieco swój kolor w ciągu około czterech miesięcy od montażu. Jest to zupełnie naturalny proces nazywany sezonowaniem. W ciągu pierwszego miesiąca deski mogą nawet nabrać żółtego odcienia, jednak jest to stan przejściowy.

Jeżeli zdecydowałeś/aś sie na skorzystanie z naszych usług lub jeśli nadal nie jesteś co do tego pewien/na i masz pytania które chciałbyś/abyś nam zadać, żeby rozwiać swoje wątpliwości skorzystaj z jednej z poniższych form kontaktu.

lub zadzwoń 504 133 197