Tarasy kompozytowe Timberness

Home 9 Tarasy 9 Tarasy kompozytowe 9 Tarasy kompozytowe Timberness
Hybrydowe deski kompozytowe Timberness: piękne, polskie, ponadczasowe

Timberness oferuje innowacyjne deski kompozytowe III generacji. Są one produkowane metodą koekstruzji, czyli wytłaczania kilku warstw jednocześnie. Większość dostępnych na rynku desek kompozytowych powstaje metodą ekstruzji – czyli cała deska jest wytłoczona z tego samego materiału. Dzięki koekstruzji – czyli współwytłaczaniu – możliwe jest zróżnicowanie składników w różnych częściach deski. Kosztowne barwniki, wysokogatunkowe drewno czy uszlachetniacze nie są potrzebne w rdzeniu deski, z kolei jej warstwa wierzchnia nie wymaga aż tylu komponentów wzmacniających sztywność. Koekstruzja pozwala więc na wykorzystanie najlepszych dostępnych składników tam, gdzie są potrzebne, gwarantując jednocześnie zwartą strukturę i piękną, trwałą powierzchnię deski.

Innowacyjny montaż

Dzięki autorskiemu, oczekującemu na przyznanie patentu rozwiązaniu listwy wykończeniowe Timberness montowane są „na klik” – umożliwia to specjalny klips ślizgowy Omega. Efekt to nie tylko łatwiejszy montaż, ale przede wszystkim zdecydowanie większa estetyka wykończenia – bez widocznych wkrętów.

Szeroki wachlarz zastosowań

Dzięki dużej wytrzymałości, antypoślizgowej powierzchni, odporności na wilgoć i wodę, grzyby, porosty czy pleśń oraz łatwej pielęgnacji deski Timberness sprawdzą się zarówno w rozwiązaniach przydomowych, jak i komercyjnych. Można nimi pokrywać tarasy i balkony, patia, pomosty, mola, werandy czy obrzeża basenów i oczek wodnych.

Timberness oferuje dwie linie desek: doskonale imitującą drewno FOREST Plus i klasyczną SELECT. Wszystkie deski są produkowane z mieszanki wysokojakościowych surowców, mają jednak nieco inne wymiary, konstrukcję i powierzchnie. Oferta producenta obejmuje kompletny system tarasowy – wszystkie potrzebne elementy i akcesoria.

Deski tarasowe Timberness to produkt atestowany i certyfikowany, a także w 100% polski – produkowany w kraju przez polską firmę.

Timberness SELECT: elegancka prostota

Deska SELECT to wybór dla tych, którzy szukają niestandardowych rozwiązań. Jej większa szerokość nadaje nowoczesny, niepowtarzalny wygląd i pozwala na realizowanie autorskich projektów. Ogranicza także liczbę potrzebnych desek i o 24% przyspiesza montaż. Dopasowaliśmy też wysokość deski – dzięki temu, że jest niższa, możliwe jest jej zastosowanie nie tylko w miejscu takim jak taras, ale również na balkonie. Deska SELECT ma klasyczną konstrukcję komór. Wyprodukowana została ze starannie wyselekcjonowanych surowców.

Wymiary deski:

  • długość standardowa: 4000 mm (na życzenie klienta deski docinamy do potrzebnej długości – maksymalnie do 6500 mm)

  • szerokość: 180 mm

  • wysokość: 25 mm

Kolorystyka: grafit, szary, jasny brąz, ciemny brąz

Timberness FOREST Plus: piękno naturalnego drewna

Deska FOREST Plus to najnowsze osiągnięcie marki Timberness. W jej projektowaniu celem było stworzenie perfekcyjnej imitacji naturalnego drewna. Ten efekt udało się uzyskać dzięki niepowtarzalnemu dla każdej deski wybarwieniu, a także nadaniu powierzchni struktury słojów drewna. Uzupełnieniem deski jest dedykowana listwa wykończeniowa, perfekcyjnie dopasowana kolorystycznie i również z wytłoczonym słojowaniem. Deska FOREST Plus ma udoskonaloną konstrukcję komór, dzięki czemu jest jeszcze sztywniejsza i odporniejsza na siły zewnętrzne. Autorski i innowacyjny skład surowcowy, wykorzystany w powierzchni deski, gwarantuje trwałość koloru.

Wymiary deski:

  • długość standardowa: 4000 mm (na życzenie klienta deski docinamy do potrzebnej długości – maksymalnie do 6500 mm)

  • szerokość: 160 mm

  • wysokość: 28 mm

Kolorystyka: massaranduba, bangkirai, winchester, palisander, patina oak