Tarasy – usługi

Home 9 Usługi 9 Tarasy – usługi

Najpierw pielęgnacja, potem renowacja

Deski kompozytowe nie wymagają większych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy regularne mycie wodą z dodatkiem typowych detergentów. O wiele więcej uwagi trzeba poświęcić tarasom drewnianym. Zbudowane są one z materiałów całkowicie naturalnych, które reagują na zmiany warunków atmosferycznych. W czasie deszczu jedna deska może rozszerzyć się nawet o pięć milimetrów, co może prowadzić do lekkich odkształceń, a nawet pęknięć.

Przed czym zapobiega konserwacja?

Przede wszystkim chroni od nadmiernego wchłaniania wody przez deski tarasu. Zapobiega to nadmiernemu rozszerzaniu się i kurczeniu materiału. Nie jest to jednak jedyny cel konserwacji. Deski drewniane z czasem ciemnieją, a dodatkowo pokrywają się szarym nalotem, który nazywany jest patyną. Jest to wynik oddziaływania na nie promieniami UV, ale też śniegu i deszczu. Częsta konserwacja przywraca naturalny kolor i blask. I choć nie można całkowicie zapobiec patynowieniu, to można je wystarczająco opóźnić.

Czyszczenie tarasu

Naturalnie czyszczenie tarasu powinno się odbywać regularnie i często. Zamiatanie i odkurzanie powinno być częścią sprzątania całego domu. Na jesień jednak należy dokładnie doczyścić deski drewniane, aby przygotować je konserwacji. Po usunięciu liści i nagromadzonego brudu cały taras należy dokładnie wymyć za pomocą myjki wysokociśnieniowej używając słabszego ciśnienia by nie uszkodzić struktury drewna. Jeśli coś pozostanie po myciu, należy użyć szczotki ryżowej, aby deski były całkowicie czyste. Na koniec powinno się spłukać całość wodą i poczekać, aż zupełnie wyschnie.

Olejowanie

Do olejowania można użyć oleju bezbarwnego lub koloryzującego. Pierwszy z nich wydobywa naturalny kolor i impregnuje drzewo. Jednak nie nadaje żadnej ochrony przed promieniowaniem UV. Olej koloryzujący posiada taki filtr i nadaje nowy kolor deskom. Oba zabezpieczają przed patyną. Olejowanie powinno powtórzyć się minimum dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią, gdy temperatura utrzymuje się powyżej pięciu stopni przez całą noc. Proces ten można powtórzyć także wtedy, gdy taras przestaje wyglądać naturalnie i zaczyna szarzeć. Olej nakłada się szerokim pędzlem typu ławkowiec, nakładając cienką warstwę wzdłuż ryfli.

Konsekwencje zaniedbań

Bez odpowiedniej konserwacji taras szybko pokryje się patyną i będzie wyglądał na stary i mocno zaniedbany. Proces ten jest zasadniczo nieodwracalny. Gdy deski stracą już swój naturalny kolor i blask pozostaje tylko renowacja, która wykonana może być tylko przez profesjonalną firmę posiadającą odpowiednie narzędzia.

Odnowienie tarasu

Na rynku dostępne są zasadniczo dwie metody renowacji desek: na mokro, z użyciem silnych środków chemicznych, oraz na sucho – tak zwane maszynowe czyszczenie tarasu . Pierwszy z tych sposobów nie zawsze daje sobie radę z mocno zalegającym brudem, a dodatkowo mocno namoknięte drewno długo schnie. Przez ten czas taras jest wyłączony z użycia w oczekiwaniu na olejowanie. Mechaniczne czyszczenie jest procesem szybszym, choć należy zdawać sobie sprawę, że odnowienie desek nie może być alternatywą dla ich pielęgnacji. Renowacja mechaniczna jest procesem, który niszczy wierzchnią warstwę desek.

Na czym polega mechaniczne czyszczenie tarasów?

Na początek specjalna maszyna szczotkująca dokładnie oczyszcza wszystkie deski. Trudno dostępne miejsca i ściany są czyszczone maszyną ręczną, a jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba częściowo rozebrać taras. W następnym kroku nakłada się preparat odszarzający, który spłukuje się po pół godziny z pomocą myjki wysokociśnieniowej. Po wyschnięciu następuje olejowanie. Wszystkie te procesy mają na celu usunięcie patyny i brudu, a także poprzednie powłoki lakiernicze, aby deski wyglądały zupełnie jak nowe.

Efekty

Cały proces jest przeprowadzany dosyć szybko, a efekty są rewelacyjne. Jest to idealny sposób na odnowienie starego tarasu. Renowacje tego typu są dostępne w naszej ofercie. Odpowiednie narzędzia i nasza wykwalifikowana ekipa przywrócą dawny kolor i blask każdemu tarasowi.

 

Projektujemy Marzenia, Budujemy Komfort

1. Projektowanie z Pasją i Precyzją

W naszej firmie każdy projekt tarasu jest dla nas wyjątkowy. Nasze indywidualne podejście do każdego klienta pozwala na stworzenie tarasu, który idealnie odpowiada Twoim potrzebom i marzeniom. Nasz zespół projektowy łączy kreatywność z funkcjonalnością, wybierając materiały, które nie tylko pięknie się prezentują, ale również są trwałe i funkcjonalne. Dzięki najnowszym technologiom wizualizacji, możesz zobaczyć swój wymarzony taras jeszcze przed jego realizacją.

2. Montaż na Najwyższym Poziomie

Nasza ekipa montażowa to grupa doświadczonych profesjonalistów, którzy zapewniają solidność i bezpieczeństwo wykonania. Używamy tylko profesjonalnych narzędzi i zaawansowanych technik montażowych, co gwarantuje precyzję i estetykę wykonania. Z nami możesz być pewien, że Twój projekt zostanie zrealizowany terminowo i z największą dbałością o szczegóły.

3. Serwis Gwarantujący Długotrwałą Jakość

Nasze wsparcie nie kończy się na montażu. Oferujemy kompleksowe usługi konserwacyjne i serwisowe, aby Twój taras służył przez wiele lat. Nasi eksperci dostarczą Ci również cennych porad dotyczących pielęgnacji i konserwacji zarówno drewna, jak i kompozytu. Jesteśmy zawsze do Twojej dyspozycji, gotowi pomóc w razie potrzeby napraw czy modernizacji.

4. Materiały: Drewno czy Kompozyt?

Wybór materiału ma kluczowe znaczenie dla wyglądu i trwałości tarasu. W naszej ofercie znajdziesz zarówno klasyczne tarasy drewniane, jak i nowoczesne rozwiązania kompozytowe. Przedstawiamy zalety obu opcji, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru. Nasze materiały są ekologiczne, trwałe i zaprojektowane z myślą o estetyce oraz funkcjonalności.

Galeria Architektury Drewna – Twój Partner w Świecie Tarasów

Skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij realizację swojego wymarzonego projektu tarasu!